O mnie

Jestem doktorem nauk społecznych i certyfikowaną specjalistką psychoterapii uzależnień. Łączę wieloletnią praktykę kliniczną oraz pracę naukową w zakresie leczenia i przeciwdziałania uzależnieniom.

 

Z osobami uzależnionymi pracuję od kilkunastu lat. Pełnię stanowisko pełnomocniczki Zarządu Głównego Stowarzyszenia MONAR ds. badań i rozwoju, dyrektora Hostelu dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz specjalistki psychoterapii uzależnień w Ośrodku Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień MONAR w Głoskowie. Obejmuję również stanowisko Doradcy Naukowego w projektach naukowych PredictWatch, współtworząc, oparte na sztucznej inteligencji, aplikacje mobilne, mające na celu predykcję i zapobieganie nawrotom w uzależnieniach.

 

Jestem autorką pracy doktorskiej zatytułowanej „Przezwyciężyć uzależnienie od substancji psychoaktywnych. Życie po terapii. Sukcesy. Nawroty. Uwarunkowania.”, którą obroniłam na Uniwersytecie Warszawskim z wyróżnieniem. Studia dzienne magisterskie ukończyłam na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Freie Universität Berlin, na kierunku Forschung und Entwicklung in sozialen und pädagogischen Organisationen (badanie i rozwój w organizacjach społecznych i pedagogicznych), a studia dzienne licencjackie na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego, na kierunku Animacja społeczno-kulturalna, na którym również uzyskałam dyplom z wyróżnieniem.

Nieustannie rozwijam swoją wiedzę w zakresie psychoterapii i przeciwdziałania uzależnieniom. Obecnie jestem w procesie certyfikacji na psychoterapeutę poznawczo-behawioralnego PTTPB. Posiadam również m.in. certyfikat w zakresie wykorzystania Terapii Schematów oraz Dialogu Motywującego w terapii uzależnień, jak również certyfikat Realizatora programów profilaktycznych dotyczących profilaktyki HIV/AIDS i narkomanii.

 

Od wielu lat, zarówno w mediach, jak i poprzez publikacje czy wystąpienia konferencyjne, popularyzuję wiedzę naukową, starając się oswoić tematykę narkomanii, rozprawić ze stereotypami i przystępnymi słowami przekazać najnowsze i najważniejsze informacje dotyczące przeciwdziałania nałogom oraz pomocy uzależnionym i ich bliskim.

Życie prywatne

 

Prywatnie pasjonuję się ogrodnictwem, podróżami oraz sportami outdoorowymi. Uwielbiam przyrodę. Wraz z mężem objechałam świat dookoła. Gdy nie pracuję lub nie wyjeżdżam, wolne chwile spędza mna ukochanej działce w Warszawie. Nie wyobrażam sobie życia bez narciarstwa oraz wody.

 

Jestem Instruktorem Rekreacji Ruchowej ze specjalnością narciarstwo zjazdowe, jak również Sternikiem Morskim. Posiadam też certyfikat Padi Open Water Diver oraz od dziecka związana jestem ze wspinaczką skałkową i wysokogórską. Amatorsko gram na gitarze.

Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Skontaktuj się ze mną