Aplikacje mobilne

Nałogometr

 

Nałogometr to inteligentna aplikacja, która wykrywa wzorce zachowań nałogowych, pomaga je lepiej zrozumieć i wspierać w walce z nałogiem.

 

Aplikacja kilkakrotnie w ciągu dnia prosi użytkownika o ocenę nasilenia głodu nałogowego oraz oszacowanie szeregu różnych aspektów Twojego funkcjonowania, takich jak: nastrój, myśli, czy stan fizjologiczny.

 

Na podstawie udzielanych odpowiedzi, aplikacja ostrzeże o wzroście ryzyka nawrotu, oraz podsunie spersonalizowany plan działania, aby to ryzyko zminimalizować. Nałogometr korzysta z najskuteczniejszej na świecie technologii przewidywania ryzyka nawrotu RISK.

 

Dzięki wieloletnim badaniom naukowym, wiedzy ekspertów oraz wykorzystaniu sztucznej inteligencji Nałogometr jest w stanie przewidzieć niemal 90% nawrotów co najmniej 48 godzin przed ich wystąpieniem.

Strona aplikacji

Ogólnopolskie Badanie Nałogów

 

Ogólnopolskie Badanie Nałogów (OBN) to projekt zainicjowany przez psychologów Polskiej Akademii Nauk, aby wspierać osoby wychodzące z nałogów. W drugiej edycji badania, która miała miejsce od 21 czerwca do 20 września wzięło udział ponad 20 000 osób.

 

Uczestnicy badania pobierali bezpłatną aplikację Nałogometr (dostępną w Google Play i AppStore) i parę razy dziennie odpowiadali na serię krótkich pytań dotyczących ich samopoczucia oraz oceniali nasilenie głodu nałogowego, czyli chęć zachowania lub sięgnięcia po używkę, które na początku pracy z aplikacją zostały wskazane jako stanowiące problem.

 

Korzystanie z aplikacji Nałogometr zajmuje zaledwie parę minut dziennie, a przekazywane odpowiedzi są w 100% anonimowe. Na podstawie udzielanych odpowiedzi, aplikacja ostrzega o wzroście ryzyka nawrotu. Znajdują się w niej także różne metody wsparcia pomocne w jego zminimalizowaniu.

Strona badania

Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Skontaktuj się ze mną